Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
تحصیل در ترکیه

هزینه تحصیل پرستاری در ترکیه چقدره و شرایط آن چگونه است؟

تحصیل پرستاری در ترکیه چه شرایط و ضوابطی دارد؟

4/5 - (1 امتیاز)

شرایط تحصیل پرستاری در ترکیه

دانشگاه‌ های معتبر پزشکی امکان تحصیل پرستاری در ترکیه را برای دانشجویان ایرانی فراهم می‌کنند. درخواست مهاجرت به این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی و امکانات پیشرفته آن روز به روز در حال افزایش است. همچنین به دلیل نزدیکی ترکیه به ایران بسیاری از افراد متقاضی پذیرش در دانشگاه‌های مختلف این کشور هستند.

پرستار شدن یک حرفه عالی به منظور استفاده از تکنیک‌های پزشکی برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی بهتر به بیماران و نیازمندان است. اما علاقه‌مندان به تحصیل پرستاری در این کشور پیش از تصمیم‌گیری بهتر است که اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کنند. مطالعه مقاله پیش‌رو را از دست ندهید، زیرا این مقاله حاوی راهنمایی‌های لازم برای ادامه تحصیل در این رشته کاربردی است.

چگونگی تحصیل پرستاری در ترکیه

سن متقاضی اولین و مهم‌ترین موردی است که در هنگام بررسی درخواست ادامه تحصیل در رشته پرستاری در ترکیه بررسی می‌شود. دانشجویان برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی پرستاری نباید وقفه تحصیلی زیادی داشته باشند. در این شرایط تنها 2 الی 5 سال فاصله بین دو دوره تحصیل مجاز است.

همچنین متقاضیان در صورت تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان ترکیه باید مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه انتخابی خود را داشته باشند. این افراد باید دارای دیپلم معتبر و مورد تایید کشور ترکیه نیز باشند.

دانشجویان مشتاق به تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه‌های دولتی این کشور باید در آزمون یوس yos شرکت کنند. دانشجویان بین‌المللی در صورت کسب نمره قابل قبول در این آزمون امکان ثبت نام در دانشگاه‌ های دولتی ترکیه را دارند. آزمون yos در تمامی کشورها از جمله کشورهای عربی هر سال در ماه آوریل برگزار می‌شود. در این آزمون برای سنجش متقاضیان سوالات مربوط به ریاضی و هوش ارائه شده است.

یکی از آزمون‌هایی که علاقه‌مندان به تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های انگلیسی زبان باید شرکت کنند، آزمون SAT است. متقاضیان تنها در صورت کسب موفقیت در این آزمون شانس تحصیل در رشته‌های پرستاری و پزشکی مختلف را به دست می‌آورند. توصیه می‌شود که سطح مهارت خود را در زبان انگلیسی بهبود دهید.

تحصیل پرستاری در کشور ترکیه چه مراحلی دارد؟

مراحل تحصیل پرستاری در ترکیه : برای تحصیل در مقطع کارشناسی پرستاری در این کشور باید یک دوره 4 ساله را سپری کنید. مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه‌های ترکیه نیز از از یک دوره 2 ساله شامل 4 ترم تشکیل شده است. دانشجویان دوره دکتری نیز باید هشت ترم را بگذرانند.

همانطور که بیان شد، برای ورود به دانشگاه‌ های پزشکی ترکیه باید نمره قبولی را در آزمون مربوطه کسب کنید. دانشجویان پس از ثبت نام در دانشگاه به منظور تحصیل پرستاری در ترکیه در ابتدا دروس تئوری و پایه را می‌گذرانند. سپس این افراد برای طی کردن دوره کارآموزی به کار در بیمارستان‌ های ترکیه مشغول می‌شوند. دانشجویان در طول مدت کارآموزی دانش تئوری فرا گرفته در دانشگاه را به صورت کاملا عملی یاد می‌گیرند.
کسب دانش تئوری در کنار آموزش‌های عملی شما را برای ورود به دسته پرستاران حرفه‌ای آینده آماده می‌سازد.

مزایای تحصیل پرستاری در ترکیه
مزایای تحصیل پرستاری در ترکیه

هزینه تحصیل پرستاری در کشور ترکیه چقدر است؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید، توجه به شهریه تحصیل در رشته مورد نظر در این کشور یکی از موارد مهم برای بررسی است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان ترکیه 20 الی 30 درصد بیشتر از تحصیل در همان رشته در دانشگاه‌های ترک زبان است.

شهریه رشته‌های پزشکی و پرستاری در دانشگاه‌ های دولتی ترکیه مبلغی در حدود 27 الی 95 میلیون تومان است. البته هزینه تحصیل پرستاری، دیگر رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی آتاتورک و حاجت تپه بسیار اندک است. برای تحصیل در این دانشگاه‌ها باید مبلغی در حدود 10 الی 20 میلیون تومان را واریز کنید.

برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و پرستاری در دانشگاه‌ های بین‌المللی و خصوصی ترکیه نیز باید تقریبا 547 میلیون تومان شهریه پرداخت کنید. افرادی که علاقه‌مند تحصیل پرستاری در ترکیه هستند، علاوه بر شهریه دانشگاه باید هزینه زندگی در این کشور را مدنظر داشته باشند.

در کل هزینه زندگی در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی پایین‌تر است. تنها هزینه استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی مسئله‌ای است که مبلغ بیشتری را به شما تحمیل می‌کند.( فقط تاکسی در ترکیه خیلی گران است)

هزینه تحصیل پرستاری در ترکیه با توجه به معتبر بودن زیاد مدارک تحصیلی، بسیار عاقلانه تر و مقرون به صرفه تر از سایر کشورهای اروپایی یا آمریکایی است.

شرایط اخذ بورسیه رشته پرستاری در ترکیه چیست؟

دریافت بورسیه تحصیل پرستاری در ترکیه شرایطی دارد که متقاضیان ملزم به رعایت آن‌ها هستند. دانشجویان برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی پرستاری باید حداکثر 21 سال سن داشته باشند. همچنین سن این افراد برای ادامه تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد باید زیر 30 سال باشد.

علاوه بر شرایط سنی یکی دیگر از فاکتورهای موثر در اخذ بورسیه تحصیلی پرستاری در ترکیه ارائه ریزنمرات مناسب است. همچنین متقاضیان باید حداقل معدل 14 را برای درخواست بورسیه تحصیل در دوره کارشناسی دریافت کنند. البته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه معدل 15 مورد نیاز است.

خوشبختانه هر یک از دانشگاه‌های فعال در ترکیه بورسیه‌‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های مختلفی را به دانشجویان داخلی و بین‌المللی ارائه می‌دهند. این خدمات شامل شهریه تحصیلی دانشجو، هزینه بیمه دانشجویی و هزینه خوابگاه می‌شوند. همچنین برای آموزش زبان ترکی و سایر زبان‌ها نیز کمک‌های مالی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. بورسیه تحصیل پرستاری در ترکیه با توجه به نیاز به اینگونه مشاغل در این کشور کار آنچنان سختی نیست.

شرایط اخذ بورسیه رشته پرستاری
شرایط اخذ بورسیه رشته پرستاری

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه چیست؟

پس از اینکه دانشجویان بین‌المللی موفق به پذیرش در دانشگاهی شدند، باید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی در این کشور کنند. مدارک متقاضیان باید بدون هیچ گونه نقصی به سفارت ترکیه تحویل داده شود. از جمله مدارک ضروری برای تکمیل پروسه اخذ ویزای تحصیل پرستاری در ترکیه به شرح زیر است:

• تکمیل فرم درخواست؛
• داشتن گذرنامه دارای اعتبار؛
• داشتن عکس پاسپورتی مناسب؛
• بلیط پرواز برای ورود به خاک ترکیه؛
• فیش پرداخت شهریه دانشگاه. دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده می‌کنند، نیازی به پرداخت شهریه ندارند؛
• ارائه پرینت بانکی سه ماهه به منظور اثبات توانایی مالی متقاضی؛
• ارائه نامه‌ای از حامی مالی در صورت داشتن همچین شخصی؛
• قرارداد ملک استیجاری یا نامه خوابگاه اسکان دانشجو.

شرایط کار و مهاجرت پرستاران به ترکیه چیست؟

یکی از مسائلی که باید در هنگام ثبت نام در دانشگاه به آن توجه کنید، اعتبار مدرک دانشگاه مورد نظر شما است. برخی از افراد پس از تحصیل پرستاری در ترکیه تمایل دارند که در یکی از بیمارستان‌های ترکیه مشغول به کار شوند.

دانشجویان در طول مدت کارآموزی تمام اقدامات لازم برای مراقبت از بیمار را به صورت حرفه‌ای می‌آموزند. در نتیجه دانشجویان رشته پرستاری در ترکیه پس از اتمام دوره تحصیل افرادی متخصص به شمار می‌روند و به راحتی کار در بیمارستانی استخدام می‌شوند. میزان حقوق پرستاران در این کشور به مهارت، سابقه کاری، موقعیت مکانی و جنسیت فرد بستگی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا