Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
کارمهاجرت به ترکیه

کار آرایشگری در ترکیه و درآمد آن چگونه است؟

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق آرایشگری و نکاتی که بایستی بدانید

3/5 - (2 امتیاز)

کار آرایشگری در ترکیه و همه چیز درباره آن

آرایشگری یکی از مشاغلی است که در تمام دنیا طرفداران بسیاری دارد. این شغل هم برای خانم‌ها و هم آقایان جذاب و درآمدزا است. آرایشگری به دستانی هنرمند و ذهنی خلاق نیاز دارد و شخص آرایشگر باید به نظافت و رضایت مشتریان خود بسیار دقت کند تا نتیجه مطلوب‌ تری بگیرید. یکی از کشورهایی که در حرفه آرایشگری بسیار موفق عمل کرده است و این شغل در آنجا بسیار درآمدزا و محبوب است کشور ترکیه است.

به همین دلیل افراد بسیاری از کشورهای مختلف به‌ خصوص ایران برای کار آرایشگری در ترکیه به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این مقاله پس از آشنایی با این کشور به شرایط کار آرایشگری در ترکیه می‌پردازیم.

آشنایی با کشور ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که همواره مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. ترکیه یک کشور کوهستانی است که بارندگی زیادی دارد. این کشور آسیایی-اروپایی محسوب می‌شود به‌ همین علت طرفداران بسیاری دارد. مذهب 75 تا 85 درصد مردم ترکیه تسنن است و حدود 15 تا 25 درصد نیز مذهب علوی دارند. کشور ترکیه و ایران مناسبت‌ ها و اعیاد مشترکی دارند، برای مثال مردم ترکیه هم‌مانند ایران عید سعید فطر و عید قربان را جشن می‌گیرند. زبان رسمی مردم این کشور ترکی است، البته تعدادی از مردم به زبان‌ های کوردی و عربی نیز صحبت می‌کنند.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق آرایشگری

راه کارهای مهاجرت به کشور ترکیه از طریق آرایشگری : آرایشگری در میان شغل‌ ها بسیار مورد توجه است و به ‌عنوان یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها در دنیا شناخته می‌شود، به‌ همین دلیل یکی از پرطرفدارترین راه‌ ها برای مهاجرت است. از شهرهای بسیار مناسب برای کار آرایشگری در ترکیه می‌توان شهر استانبول را نام برد.

برای دریافت ویزای کار آرایشگری در ترکیه دو روش وجود دارد که عبارت اند از :

1. تاسیس سالن زیبایی و ایجاد کارآفرینی

2. استخدام توسط کارفرماهای ترکی در سالن‌های زیبایی

مدت زمان اعتبار ویزای کار آرایشگری در ترکیه 1 ساله است. اگر طی این مدت کارفرما از کار شما رضایت داشته باشد می‌توانید به توافق برسید و ویزای خود را برای مدت دو سال تمدید کنید. اگر موفق شوید رضایت کارفرما را جلب کنید و 5 سال به کار در ترکیه بپردازید می‌توانید تقاضای دریافت ویزای شهروندی ترکیه را ارائه دهید و در صورت تکمیل مدارک و دارا بودن شرایط شهروند این کشور شوید.

از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت و اخذ ویزای آرایشگری ترکیه می‌توان به، مدرک آرایشگری و تحصیلی، گواهی عدم سوء‌ پیشینه، مدرک زبان ترکی یا انگلیسی، ارائه آدرس محل اقامت و یا سند اجاره یا خرید ملک، کپی و اصل شناسنامه و پاسپورت و همچنین مدارک مبنی بر داشتن تمکن مالی مناسب اشاره کرد.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق آرایشگری
مهاجرت به کشور ترکیه از طریق آرایشگری

درآمد شغل و کار آرایشگری در ترکیه

آرایشگری یکی از شغل‌های پردرآمد در ترکیه محسوب می‌شود، البته میزان درآمد به نسبت ماهر بودن و خدمات متغییر است. کسانی که درآمد پایینی دارند می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی آرایشگری در ترکیه، درآمد خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. همچنین کسانی که می‌خواهند به کار آرایشگری در ترکیه مشغول شوند باید به زبان انگلیسی یا ترکی مسلط باشند و مدرک آرایشگری داشته باشند.

مدت زمان مجوز کار در ترکیه

یکی از سوالاتی که مهاجران همواره به دنبال یافتن پاسخ آن هستند، اطلاع از مدت زمان مجوز کار است. کسانی که ویزای کاری در کشور ترکیه را دریافت کردند می‌توانند به مدت یکسال در این کشور کار کنند و اگر از نظر قضایی مشکلی پیدا نکنند می‌توانند برای دریافت ویزای سه ساله نیز اقدام کنند‌. همچنین در پایان سه سال این امکان وجود دارد که ویزای شش ساله دریافت کنند.

هزینه دوره‌ های کار آرایشگری در ترکیه

برای کار آرایشگری در ترکیه دوره‌ های زیادی وجود دارد. میزان هزینه این دوره‌ ها به نسبت میزان کیفیت، مهارت مربیان، زمان دوره و دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنند، متغییر است. به‌طور میانگین هزینه این دوره‌ها در آکادمی حدودا 7000 لیر است.

بهترین سالن‌ های زیبایی استانبول

این سوال که بهترین آرایشگاه‌ های شهر استانبول کدام‌اند سوال تعداد زیادی از گردشگران و همچنین شهروندهای ترک و ایرانی مقیم ترکیه است. ترکیه از کشورهای پیشرفته در زمینه مد و زیبایی است. در ادامه شما را با تعدادی از سالن‌های آرایشی برتر استانبول آشنا خواهیم کرد.

آرایشگاه و سالن زیبایی هیرمافیا(Hairmafia)

براساس انتخاب مخاطب‌ های سایت Yelp سالن زیبایی هیرمافیا واقع در منطقه شیشلی در لیست بهترین سالن‌های زیبایی در رتبه نخست قرار دارد. به یاد داشته باشید که برای مراجعه به این سالن و استفاده از خدمات آن‌ ها باید حتما از قبل نوبت بگیرید. سالن هیرمافیا روزهای یکشنبه تعطیل است.

سالن زیبایی توپراک شکر (Toprak Şeker Kuaför)

از دیگر سالن‌ های زیبایی برتر شهر استانبول می‌توان به سالن زیبایی توپراک شکر اشاره کرد. این سالن در منطقه کادکیوی قرار دارد و خدمات مختلفی از جمله کراتین مو، تاتو، رنگ و… را به مشتریان عرضه می‌کند.

سالن زیبایی هانده هالوک (Handehaluk)

در منطقه بشیکتاش استانبول یکی از بهترین سالن‌های آرایشی ترکیه وجود دارد. سالن زیبایی هانده هالوک توسط یک خواهر و برادر ترک اداره می‌شود. تخصص اصلی این سالن سلامت پوست است اما در زمینه‌ های دیگر نیز فعالیت دارند.

سالن خانه زیبایی (Bilss Makas)

سالن خانه زیبایی با چند شعبه در سطح استانبول در لیست بهترین سالن های زیبایی قرار دارد. این سالن در منطقه بی اوغلو قرار دارد و از ویژگی آن می‌توان به سالن انتظار مجهز و شبیه به کافه آن اشاره کرد. کسانی که قصد کاشت مژه را دارند باید حتما به این سالن مراجعه کنند و از خدمات بی نظیر آن بهره مند شوند.

روش کار در آرایشگاه‌‌ های شهر استانبول

زنان و مردان می‌توانند با داشتن مدرک و مهارت، در آرایشگاه‌ های استانبول مشغول به کار شوند، حتی مردان هم می‌توانند در آرایشگاه‌ های زنانه کار کنند. کشور ترکیه دارای مهم‌ترین آرایشگاه‌ ها و لوازم آرایشی است پس برای وارد شدن به این شغل باید از مهارت کافی برخوردار بود.

دوره‌ های کار آرایشگری در ترکیه
دوره‌ های کار آرایشگری در ترکیه

سمینارهای کار آرایشگری در ترکیه

کسانی که به دنبال این هستند که روش‌ های نوین آرایشگری مانند آرایش، کاشت ناخن، مش و شنیون‌های مختلف و… را یاد بگیرند، سمینار کار آرایشگری در ترکیه را انتخاب می‌ کنند. مدرس کلاس‌ های آرایشگری می‌تواند خارجی یا داخلی باشد. به این صورت که سالن آرایشی از مدرس خارجی یا داخلی دعوت می‌کند و پس از دعوت مدرس سمینار آرایشگری در سالن برگزار می‌شود. بعد از اتمام کلاس، مدرکی با امضاء مدرس به شرکت کنندگان در سمینار اعطا می‌شود. محتوای این سمینارها به شکل 70 درصد عملی و 30 درصد تئوری است.

آموزش‌ها و دوره‌ های بسیار متنوعی به‌ وسیله مدرسان آموزش داده می‌شود که شامل سلامت و مراقبت پوست، کاهش و رفع دائمی مو به روش اپیلاسیون، دوره لاغری برای تناسب اندام و سلامت بدن، خدمات مژه و اکستنشن، خدمات ناخن مانند پدیکور و مانیکور، مدیریت بهداشت و بازرگانی و همچنین زیست شناسی، آناتومی، فیزیولوژی، ماساژ،روش‌های اندازه‌گیری ابرو، سیستم‌ها و روش‌های نوین، روش مراقبت و زیبایی دست و پا و اطلاعاتی در زمینه محصولات آرایشی به هنرجویان می‌شود.

جمع‌ بندی

کار آرایشگری در ترکیه جزو مشاغل پردرآمد و پرطرفدار است. در این مقاله با این شغل آشنا شدیم و جزئیاتی در مورد درآمد، دوره‌ های آموزشی و سمینارهایی که در مورد این شغل برگزار می‌شود صحبت کردیم. همچنین فهمیدیم که از طریق کار آرایشگری می‌توان اقامت کشور ترکیه را دریافت کرد و در صورت نبود مشکل، اقامت دائم این کشور را اخذ کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا