Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
تحصیل در ترکیه

آشنایی با 6 دانشگاه از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه

معرفی بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه

1.5/5 - (2 امتیاز)

بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه

بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه را بهتر بشناسید : کشور ترکیه جهت تحصیل در رشته مهندسی جزو گزینه‌های خوب برای بیشتر دانشجویان به‌خصوص دانشجویان ایرانی به‌شمار می‌رود. وجود دانشگاه‌های خوب با امکانات عالی و همچنین بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان این رشته باعث شده است بسیاری از افراد برای تحصیل به این کشور سفر کنند.

اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های مهندسی را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید، تا با بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه آشنا شوید.

معرفی رشته‌ های مهندسی در کشور ترکیه

مهندسی از رشته‌ هایی است که در ترکیه طرفداران بسیاری دارد و شامل رشته‌های مهندسی هوا فضا، مهندسی نفت، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مهندسی هسته‌ای، مهندسی الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی و نساجی است.

5 شهر ترکیه شامل استانبول، کوجالی، ازمیر، بورسا و هاتای از نظر صنعتی دارای اهمیت هستند و پیدا کردن کار برای رشته‌های مهندسی در این شهرها کار راحتی است. اگر به دنبال یافتن کاری بی دردسر و پردرآمد در شهرهای بزرگ ترکیه هستید بهتر است تا با بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه آشنا شوید و سعی کنید که در این دانشگاه ها که رتبه های خیلی خوبی هم دارند ، تحصیل کنید.

از نظر میزان درآمد و بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر در رتبه اول قرار دارد و رشته‌های مهندسی نفت، مهندسی عمران، الکترونیک، صنایع و مکانیک در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. رشته مهندسی نرم‌افزار یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته‌ها برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه است. دریافت مدرک کارشناسی در این رشته 4 سال زمان می‌برد و زبان آموزش آن انگلیسی است.

در زیر به 6 دانشگاه از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه اشاره می کنیم. تا پایان همراه باشید.

بهترین دانشگاه‌ های رشته مهندسی در کشور ترکیه

دانشگاه‌ های بسیاری در سراسر ترکیه در رشته‌ های مهندسی دانشجو می‌پذیرند. تعدادی از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه عبارت‌اند از:

دانشگاه فنی ییلدیز

یکی از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه دانشگاه ییلدیز است که از نظر قدمت سومین دانشگاه این کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه در شهر استانبول واقع شده است و به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته می‌شود.

این دانشگاه یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه های مهندسی ترکیه است و کسانی که قصد تحصیل در رشته مهندسی در ترکیه را به صورت تخصصی دارند این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. این دانشگاه در سال 1911 تاسیس شده است و 11 دانشکده دارد. همچنین در این دانشگاه دروس به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌شوند.

دانشگاه های مهندسی در ترکیه از رتبه خوبی برخوردارند
دانشگاه های مهندسی در ترکیه از رتبه خوبی برخوردارند

دانشگاه فنی استانبول در ترکیه

این دانشگاه در سال 1773 تاسیس شد و یک دانشگاه دولتی به‌ شمار می‌آید. همچنین دانشگاه فنی استانبول از نظر قدمت سومین دانشگاه فنی مهندسی جهان به حساب می‌آید. این دانشگاه شامل 5 پردیس است که در نواحی مهم شهر استانبول قرار دارند. یکی از پردیس های مهم این دانشگاه پردیس ماسلاک است که اصلی‌ترین پردیس دانشگاه فنی استانبول است.

این دانشگاه دارای امکانات فراوانی است. از دیگر پردیس‌ها، می‌توان به پردیس توزلا اشاره کرد. محل تاسیس این پردیس در یک منطقه در حومه شهر به اسم توزلا قرار دارد که مختص دانشجویان علوم دریایی و همچنین استادان آن است و در کارگاه‌های آن کشتی‌های بسیاری قرار دارد.

یکی از پردیس‌هایی که در زمان عثمانی از پادگان‌های ارتش به شمار می‌آمد پردیس تاکیشا است. پردیس دیگر که دانشگاه فنی مهندسی مکانیک را شامل می‌شود پردیس گوموش سویو است.

آخرین پردیس که شامل دانشکده مدیریت می‌شود ماچکا است که به میدان تقسیم شهر استانبول بسیار نزدیک است و از بناهای تاریخی بسیار مهم در استانبول به شمار می‌آید. دانشگاه فنی استانبول نیز یکی از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه است.

دانشگاه بغازیچی از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه

این دانشگاه در سال 1863 توسط یک فرد آمریکایی خیر به نام کریستوفر رابرت پایه‌گذاری شد. پس از گذشت سال‌ها یعنی در سال 1971 این دانشگاه به جمهوری ترکیه تحویل داده شد و نام بغازیچی را برای آن انتخاب کردند.

دانشگاه بغازیچی از نظر موقعیت جغرافیایی در ضلع اروپایی تنگه بسفر قرار دارد. از جمله شخصیت‌های برجسته‌ای که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند می‌توان تانلو سیلر و احمد داوو توغلواز وزرای سابق کشور ترکیه را نام برد.

تعداد متقاضیان برای ورود به این دانشگاه از طریق آزمون‌های ورودی YGS-LYS در بالاترین رتبه قرار دارند. از جمله بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه می‌توان دانشگاه بغازیچی را معرفی کرد که به‌جز رشته مهندسی در رشته‌های علوم اجتمایی و هنر نیز رتبه بالایی دارد.

به‌علاوه دفتر بورس دانشگاه به 200 دانشجو که مایل و مستعد به تحصیل در این دانشگاه هستند بورسیه تحصیلی اهدا می‌کند. 10 هزار دانشجو و 919 نفر به‌عنوان کادر علمی در این دانشگاه مشغول به تحصیل و خدمت هستند.

تحصیل در بهترین دانشگاه های مهندسی ترکیه
تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه

دانشگاه فنی خاورمیانه

این دانشگاه که در شهر آنکارا واقع شده است در سال 1956 تاسیس شد و از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه است. دانشگاه فنی خاورمیانه جزو دانشگاه‌ هایی است که آموزش و پرورش آمریکا آن را تایید کرده و این یکی از دلایلی است که جزو دانشگاه‌ های برتر خاورمیانه نیز به‌شمار می‌آید.

آموزش‌های این دانشگاه در زمینه‌های علوم پایه و همچنین رشته‌های مهندسی است. این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است و بیشترین مقدار بودجه تحقیقاتی را در 5 سال گذشته به خود اختصاص داده است. یکی از دانشگاه‌هایی که هر ساله متقاضیان بسیاری برای شرکت در آزمون ‌های بین‌المللی دارد، دانشگاه فنی خاورمیانه است.

دانشگاه بیلکنت

از دانشگاه‌ هایی غیرانتفاعی که در شهر آنکارا قرار دارد می‌توان دانشگاه بیلکنت را نام برد. این دانشگاه رتبه 204 دنیا را در رتبه‌بندی که در سال 2011-2012 به‌وسیله موسسه‌ای به نام تایمز انجام شد را به‌دست آورد. در این رتبه‌بندی دانشگاه بیلکنت، به‌عنوان بهترین دانشگاه در خاورمیانه شناخته شد. اولین دانشگاهی که در سال ۱۹۸۴ به‌عنوان یک دانشگاه خصوصی شناخته شد همین دانشگاه بود.

انگلیسی زبان آموزشی این دانشگاه است. این دانشگاه 7 دانشکده، 2 مدرسه عالی و همچنین یک مرکز آموزشی در زمینه موسیقی است. دانشگاه بیلکنت تعداد 11 هزار دانشجو را در خود جای داده است و هزار نفر نیز به‌عنوان هیئت علمی در آن مشغول به‌کار هستند.

دانشگاه حاجت تپه آخرین معرفی از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه

دانشگاه حاجت تپه یک دانشگاه معتبر دولتی است که مورد تایید کشور ایران قرار دارد و دارای 16 دانشکده است. این دانشگاه در شهر آنکارا واقع شده است و جز بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه است که زبان آموزش آن ترکی و انگلیسی است.

این مرکز آموزشی دارای 2 پردیس آنکارا و بی تپه است که پردیس آنکارا در ناحیه قدیمی و درون شهر قرار دارد اما پردیس بی تپه در فاصله 13 کیلومتری از شهر واقع شده است.

در این دانشگاه بسیاری از رشته‌های مهندسی مثل مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی رایانه، هوش مصنوعی، مهندسی زمین‌شناسی و مکانیک و دیگر رشته‌های مهندسی آموزش داده می‌شوند.

رشته های مهندسی در ترکیه درآمد بالایی دارد
رشته های مهندسی در ترکیه درآمد بالایی دارد

جمع‌بندی

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، دانشگاه‌های خوب و همچنین زیرساخت‌های مناسب برای کار در زمینه رشته‌های مهندسی از جمله مهندسی عمران، صنایع و… جزو گزینه‌های مناسب برای دانشجویان ایرانی است.

در این مقاله بهترین دانشگاه‌ های مهندسی ترکیه که از نظر رده‌بندی جهانی نیز در لیست دانشگاه‌ های برتر قرار دارند معرفی شد. از جمله این دانشگاه‌ ها می‌توان به دانشگاه فنی خاورمیانه و دانشگاه بیلکنت در شهر آنکارا، دانشگاه بغازیچی و ییلدیز در استانبول اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا