Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
گردشگری در ترکیه

تجربه سفر با کشتی از استانبول به ازمیر

آیا تا به حال سفر با کشتی از استانبول به ازمیر را تجربه کرده اید؟

4.4/5 - (7 امتیاز)

سفر با کشتی از استانبول به ازمیر چگونه است؟

بندر ازمیر سومین شهر پرجمعیت ترکیه، و شهری با موقعیت تجاری و صنعتی ممتاز است. شهر ازمیر در ساحل دریای اژه قرار گرفته و از شهرهای باستانی یونان بوده است. به همین دلیل در این شهر آثار تاریخی زیادی از دوران یونان باستان به جا مانده است.

ازمیر یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور ترکیه است و سالانه میلیون‌ها نفر توریست از این شهر دیدار می‌کنند. بیشتر سفرهایی که به این شهر ساحلی ترکیه می‌شود از استانبول صورت می‌گیرد. یکی از راه‌های سفر به این شهر، سفر با کشتی از استانبول به ازمیر است.

همراه با ما باشید تا گشت‌وگذاری در شهر ازمیر داشته باشیم و سفر با کشتی از استانبول به ازمیر را تجربه کنیم.

چرا باید ازمیر را ببینیم؟

اگر مسافر ترکیه باشید، زمان کافی داشته باشید و از ازمیر دیدن نکنید، دیدار یک شهر تاریخی و پرجاذبه را از دست داده‌اید. همان‌طور که اشاره شد، ازمیر یا اسمیرنا از شهرهای باستانی یونان بوده است. بعدها این شهر به دست رومی‌ها افتاد و اسکندر مقدونی آن را بازسازی کرد. پس از آن عثمانی‌ها بر این شهر مسلط شدند و نام آن را به ازمیر تغییر دادند.

از نکته‌های جالب درباره شهر ازمیر آن است که این شهر از همه دورانی که بر آن گذشته، آثار تاریخی مختلفی دارد. بافت شهری ازمیر ترکیبی از معماری مدرن امروزی و معماری باستانی و سنتی مربوط به تمدن‌های پیشین است. رد پای تمدن‌های ایران، یونان، آشور، روم، بیزانس و عثمانی در این شهر آشکار است و به همین دلیل، ازمیر مقصد دانشجویان، کارشناسان و پژوهشگران تاریخ و تاریخ هنر است.

راه‌های سفر از استانبول به ازمیر

ازمیر خط هوایی مستقیم ندارد و ایرانی‌ها از استانبول به این شهر می‌روند. چند راه مختلف برای رفتن از استانبول به ازمیر پیش روی شما است.

1- سفر با کشتی از استانبول به ازمیر

سفر با کشتی از استانبول به ازمیر، راهی آسان برای سفر به این شهر باستانی است. کشتی باندیرما شما را از استانبول به ازمیر می‌برد. البته سفر با کشتی از استانبول به ازمیر، شما را تا پایان راه نمی‌رساند.

مقصد نهایی کشتی‌های استانبول به سمت ازمیر، پایانه آلسانجاک در دو کیلومتری شمال شهر ازمیر است. از این منطقه تا مرکز شهر ازمیر را می‌توانید با قطار بپیمائید. زمان سفر با کشتی از استانبول به ازمیر حدود پنج ساعت و نیم است.

راه‌های سفر از استانبول به ازمیر
راه‌های سفر از استانبول به ازمیر

برتری‌ های سفر با کشتی از استانبول به ازمیر

* از برتری‌ های سفر با کشتی از استانبول به ازمیر، تجربه کردن یک سفر دریایی به یادماندنی است. از آنجا که بیشتر شهرهای کشور ما به دور از دریا هستند، بیشتر ایرانی‌ها سفر دریایی را تجربه نمی‌کنند. اما سفر بین استانبول و ازمیر با کشتی، این موقعیت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا یک سفر دریایی را تجربه کنید.

* برتری دیگر سفر با کشتی از استانبول به ازمیر، سفری ارزان‌تر از هواپیما و سریع‌تر از اتوبوس است. در حالی که سفر اتوبوسی بین 9 تا 10 ساعت بین این دو شهر زمان می‌برد، سفر باکشتی حدود پنج و نیم ساعت از وقت شما را می‌گیرد.

2- سفر با قطار از استانبول به ازمیر

ویژگی‌های سفر با قطار از استانبول به ازمیر، مانند سفر با کشتی از استانبول به ازمیر است. چرا که باید بخش بیشتر سفر را با کشتی بپیمائید و در انتها با قطار خود را به ازمیر برسانید.

3- سفر با اتوبوس از استانبول به ازمیر

روزانه اتوبوس‌ های بسیاری از استانبول به سمت ازمیر حرکت می‌کنند. شما در سفر زمینی و با اتوبوس بین این دو شهر، 9 تا 10 ساعت در راه خواهید بود. مقصد نهایی اتوبوس‌ها در ازمیر پایانه اتوگار یا اتوبوس در شمال شرق این شهر است.

4- سفر با هواپیما از استانبول به ازمیر

سفر هوایی بین استانبول و ازمیر، آسان‌ترین و البته گران‌ترین سفر است. در سفر هوایی بین این دو شهر، فاصله 471 کیلومتری در مدت 50 دقیقه پیموده خواهد شد. بدین ترتیب هواپیمای شما در کمتر از یک ساعت در فرودگاه عدنان مندرس ازمیر به زمین خواهد نشست. شرکت‌های مختلف هواپیمایی، با قیمت‌های مختلفی بین استانبول و ازمیر در حرکت هستند.

پس از رسیدن به فرودگاه ازمیر که در 16 کیلومتری جنوب ازمیر قرار دارد، می‌توانید خود را با اتوبوس‌هایی با نام هاواش به مرکز شهر ازمیر برسانید. اتوبوس‌های هاواش فاصله فرودگاه را تا شمال شهر ازمیر می‌پیمایند و شما باید در مرکز شهر از اتوبوس پیاده شوید.

برتری‌ های سفر با کشتی از استانبول به ازمیر
برتری‌ های سفر با کشتی از استانبول به ازمیر

آب‌ و هوای ازمیر

ازمیر شهری ساحلی است و آب‌وهوایی گرم و مرطوب دارد. دمای هوا در فصل زمستان تا صفر درجه سانتی‌گراد پائین می‌آید، اما همانند بیشتر شهرهای ساحلی، خبری از بارش برف در آن نیست.

جاذبه‌های گردشگری ازمیر

ازمیر جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد که بد نیست به چندمورد از جاهای دیدنی ازمیر اشاره کنیم.

* آثار باستانی ازمیر

یکی از عجایب هفت‌گانه جهان، نیایشگاه آرتمیس، در شهر ازمیر است. همچنین شهر باستانی افسوس(Ephesus) که بازمانده دوران یونان باستان است، در این شهر قرار گرفته و دیدن آن را نباید از دست بدهید.

* مراکز تفریحی ازمیر

پارک آبی ازمیر با امکانات بسیاری مانند سیاه‌چال آبی از بهترین نقاطی است که می‌توانید اوقات خوشی در آن بگذرانید. پارک حیات وحش ازمیر هم از دیگر نقاط دیدنی این شهر است.

* خرید در شهر ازمیر

دیدن بازار کمرالتی که از بخش‌های سنتی و مدرن تشکیل شده، هم لذت خرید را به شما می‌چشاند و هم لذت دیدار یک مکان سنتی را. دیدن این بازار را از دست ندهید.

* فستیوال‌های ازمیر

فستیوال‌های زیادی در روزهای مختلفی از سال در این شهر بر پا می‌شود. یکی از این فستیوال‌ها که در نیمه دوم اسفندماه هر سال در ازمیر برگزار می‌شود، فستیوال موسیقی جاز است. در این زمان گروه‌های زیادی از شهرهای مختلف اروپا گرد هم می‌آیند و چندروز به اجرای برنامه‌های خود می‌پردازند.

فستیوال دیگری از نمایش و موسیقی هم از اوایل خردادماه تا اواخر تیرماه هرسال در این شهر برگزار می‌شود. در این فستیوال هم گروه‌های نمایش و موسیقی از شهرها و کشورهای مختلف شرکت می‌کنند و ساعت‌ها و روزهای شما را زیباتر می‌سازند.

سخن پایانی

فرقی نمی‌کند شما سفر با کشتی از استانبول به ازمیر را امتحان کرده باشید، یا از راه‌های دیگری خود را به این شهر زیبای ترکیه رسانده باشید. حالا که در این شهر باستانی هستید، سری به مراکز باستانی و تاریخی آن بزنید و شهر افسوس و معبد آرتمیس را ببینید. از پارک آبی آن دیدن کنید و خود را غرق در بازی و شادی و لذت کنید. از باغ وحش آن هم دیدار کنید و حیواناتی که آزادانه در محیطی زیبا زندگی می‌کنند را ببینید.

اگر از دوستداران خودرو هستید، موزه ماشین کی ازمیر هم منتظر دیدار شما است. هرچند از مناظر طبیعی و زیبای این شهر هم نمی‌توانید بگذرید. البته خرید در ازمیر هم همچون شهرهای دیگر ترکیه جاذبه‌های خود را دارد. پس سری به بازارهای این شهر بزنید و با دست پر به کشور خود برگردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا