Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
گردشگری در ترکیه

آشنایی با 7 تا از برترین پیست اسکی ترکیه

با بهترین پیست های اسکی در ترکیه آشنا شوید

1/5 - (1 امتیاز)

معرفی برترین پیست اسکی ترکیه

اسکی یکی از ورزش‌های سرشار از لذت زمستانی است. اما شاید بسیاری از گردشگرانی که در زمستان به ترکیه سفر می‌کنند، ندانند نزدیک‌ترین پیست اسکی ترکیه در فاصله نه‌چندان دوری از آنها قرار گرفته است.

شناخت برخی از بهترین پیست‌ های اسکی ترکیه ممکن است شما را تشویق کند تا گردش در این فضاهای کمیاب را هم تجربه کنید. البته یک نکته را به خاطر داشته باشید که توریست‌ها فقط به خاطر ورزش اسکی به این مناطق نمی‌روند. تله کابین و تفریحات بسیاری در این زمین‌های برفی در اختیار همگان است و گردشگران زیادی را به این مناطق می‌کشاند.

با معرفی 7 پیست اسکی ترکیه با ما همراه باشید.

1- پیست اسکی اولوداغ (Uludag) ترکیه

پیست اسکی اولوداغ در 36 کیلومتری شهر بورسا، و بر روی دو تپه فاتین و کوشاک پذیرای مهمانانی است که از سرتاسر دنیا به این منطقه می‌روند.

پیست اسکی اولوداغ در نزدیکی پارک جنگلی حفاظت‌ شده‌ای قرار گرفته و دارای امکانات رفاهی بسیاری است. 20 کیلومتر پیست اسکی پرپیچ‌وخمی که از میان درختان می‌گذرد، بسیاری از گردشگران را در ماه‌های دسامبر تا آوریل به این منطقه می‌کشاند.

هتل‌های دوروبر این پیست اسکی در بلندای 1800 متری بر روی تپه‌ها قرار گرفته‌اند. نمایی از تپه‌های برفی، درختان بلند و پارک ملی زیبای منطقه، چشم‌اندازی است که فقط از اتاق‌های این هتل‌ها می‌توانید ببینید. اگر از استانبول قصد رفتن به این پیست را دارید، سه ساعت فاصله بین شما و این پیست اسکی ترکیه است.

پیست اسکی اولوداغ
پیست اسکی اولوداغ

2- پیست اسکی ساریکامیش (Sarikamis)

پیست اسکی ترکیه ساریکامیش در 55 کیلومتری شهر کارس ترکیه قرار گرفته است. این منطقه یک ویژگی منحصربه‌فرد دارد. برف‌های کریستالی معروف کوه‌های آلپ را در اینجا هم می‌توانید ببینید.

بهترین زمان برای اسکی در پیست اسکی ساریکامیش بین 20 دسامبر تا 20 ماه مارس است. اطراف پیست‌های اسکی ایمن ساریکامیش با جنگل‌های ساریچام پوشیده شده است. به همین دلیل از وزش بادهای شدید در امان هستند، اما در زمان اسکی درختان بلند کاج را به نمایش می‌گذارند.

مجموع طول پیست‌های اسکی این منطقه به 25 کیلومتر می‌رسد. در کل 9 پیست اسکی در این منطقه وجود دارد که یکی از آنها ویژه اسنوبرد است. تله سیژ این منطقه نیز با گنجایش 240 نفر در هر ساعت شما را به مناطق بالا و پیست‌های مختلف آن می‌برد و برمی‌گرداند.

3- پیست اسکی پالان دوکن (Palandoken) ترکیه

پیست اسکی پالان دوکن ترکیه با بلندی 2200 تا 3000 متر از سطح زمین، و در 7 کیلومتری جنوب غربی ارزروم قرار گرفته است. 22 پیست اسکی پالان دوکن امکان دو رشته ورزشی اسکی آلپاین و اسنوبرد را در اختیار شما می‌گذارد. مساحت 460 هکتاری این منطقه فضایی پر از شگفتی و تفریحات را برای همه گردشگران دوستدار طبیعت فراهم کرده است.

دسترسی به پیست‌های اسکی پالان دوکن با صندلی‌های بالابر کابلی و تله کابینی است که در اختیار گردشگران است. دو پیست اجر و کاپیکایا طولانی‌ترین پیست‌های این منطقه هستند.

هتل‌های زمستانی این پیست اسکی ترکیه نیز با بهترین امکانات در اختیار شما است. بهترین زمان برای اسکی در پیست پالاندوکن ماه‌های دسامبر تا مارس است. شاید دانستن این نکته نیز برایتان جالب باشد که این پیست توانسته رتبه 18 از میان 41 پیست اسکی در جهان را از طرف مجله نیویورک تایمز به خود اختصاص دهد.

4- پیست اسکی بزداگ (Bozdag)

پیست اسکی بزداق یا بزداگ در 25 کیلومتری شهر ازمیر ترکیه، یکی دیگر از پیست‌های زیبا و خاطره‌انگیز این کشور است. بلندی پیست اسکی بزداگ از سطح زمین 2160 متر است.

در این پیست اسکی تفریحات مختلفی مانند حمام سنتی ترکی، ماساژ، سونا، استخر آب داغ، اسپا و تفریحات بسیار دیگر برای شما فراهم شده است. می توانید برای برخی از خدمات این پیست اسکی ترکیه از ازمیر کارت هم استفاده کنید. شهر مرزی بزداگ هم در همین نزدیکی است و اگر با تور به این منطقه رفتید، حتما سری به این شهر هم بزنید.

صندلی‌های بالابر پیست اسکی بزداگ شما را به بالاترین بخش‌های این منطقه می‌رساند. البته یادتان باشد مسیر رفت و برگشت به دورترین پیست این پیست اسکی ترکیه طولانی است و شما زمان زیادی در راه خواهید بود. زمانی که زیباترین منظره‌های برفی کشور ترکیه زیر پای شما است. زمان لذت بردن از اسکی در این منطقه از اوایل ماه اکتبر آغاز می‌شود.

5- پیست اسکی دنیزلی (Denizli) ترکیه

پیست اسکی دنیزلی ترکیه در 2 کیلومتری شهر دنیزلی، در منطقه بوزداغ و به گستردگی یک هکتار است. پیست اسکی دنیزلی یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین پیست‌های اسکی این کشور توریستی است.

پیست دنیزلی زیباترین منظره‌های برفی را به‌همراه امکان اسکی و اسنوبرد در اختیار شما قرار می‌دهد. برف‌های کریستالی که پیش از این اشاره شد را در این منطقه هم می‌توانید ببینید. دو سیستم بالابر پیست دنیزلی گردشگران و اسکی‌بازان را به ایستگاه‌های بالایی پیست می‌رساند.

12 کیلومتر درازای طولانی‌ترین پیست اسکی این مرکز تفریحی است. جالب اینکه پیست اسکی ویژه‌ای با درازای 700 متر هم برای استفاده کودکان شما آماده شده است. اگر اسکی‌باز حرفه‌ای و باتجربه نیستید هم نگران نباشید. در این مکان گردشگری، چند پیست مختلف سرویس ارائه می‌دهند. برخی از آنها ویژه اسکی‌بازان حرفه‌ای و برخی دیگر مناسب اسکی‌بازان آماتور است.

به خاطر داشته باشید بسیاری از گردشگران برای بهره گیری از تفریحات دیگری مانند برف‌بازی، اسنوبرد و دیدن صحنه‌های زیبای برفی به این پیست اسکی ترکیه می‌روند.

پیست اسکی دنیزلی ترکیه
پیست اسکی دنیزلی ترکیه

6- پیست اسکی الماداغ (Elmadag)

پیست اسکی الماداغ در 18 کیلومتری شهر آنکارای ترکیه است. این مرکز اسکی در ارتفاع 1500 تا 1800 متری از سطح زمین قرار گرفته و در مراتع الما و بدون درخت است.

بارش برف در ماه‌های ژانویه تا مارچ در این پیست به 30 تا 60 سانتی‌متر می‌رسد. اسکی بازی تنها تفریح و سرگرمی این منطقه زیبا نیست. مجموعه تفریحی این پیست اسکی استخر سرپوشیده شنا، سونا، دیسکوتک، رستوران و کافه تریا هم در اختیار شما قرار می‌دهد.

تله فریک این پیست اسکی ترکیه با گنجایش 720 نفر در ساعت، و با مسافت 548 متر شما را به پیست‌های مختلف آن می‌برد و برمی‌گرداند. رفت‌وآمد با وسایل نقلیه شهری از آنکارا به این پیست بسیار آسان است.

7- پیست اسکی آبالی (Abali Kayak Merkezi) وان ترکیه

پیست اسکی آبالی در 45 کیلومتری شهر وان ترکیه را هم نمی‌توان از قلم انداخت. پیست اسکی آبالی در شهرستان گواش استان وان قرار گرفته است. استان وان یکی از مراکز مهم گردشگری در کشور ترکیه به شمار می‌رود. مرکز اسکی آبالی دارای پیست‌های اسکی مختلفی است که خدمات زیادی به اسکی‌بازان حرفه‌ای و آماتور ارائه می‌دهد.

در این منطقه سه پیست اسکی در ارتفاع 1200، 1300 و 2500 متری از سطح زمین در اختیار اسکی‌بازان حرفه‌ای است. یک پیست اسکی هم در ارتفاع 250 متری برای اسکی‌بازان مبتدی راه‌اندازی شده است. آخر هفته‌های برفی در این پیست اسکی ترکیه پر از اسکی‌بازان و افرادی است که برای لذت بردن از دیدن برف و تفریحات برفی به این منطقه می‌آیند. تابستان این منطقه نیز مناسب ورزش‌های پاراگلایدر و پیاده‌روی است.

سخن پایانی

اگر طرفدار ورزش اسکی هستید، در هر منطقه‌ای از کشور ترکیه باشید، به یک پیست اسکی ترکیه دسترسی پیدا خواهید کرد. با رفتن به این پیست‌ها از امکانات مختلف گردشگری آنجا بهره‌مند شوید و با روحیه‌ای شاد به شهر یا کشور خود بازگردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا