Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
مزایا و مقایسه کشور ترکیه

ترکیه یا آلمان | مقایسه دو کشور ترکیه و آلمان برای ادامه زندگی

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؛ آلمان یا ترکیه؟

3/5 - (4 امتیاز)

ترکیه یا آلمان؟ مقایسه دو کشور ترکیه و آلمان برای مهاجرت و ادامه زندگی. در این مقاله قصد داریم ترکیه و آلمان را برای مهاجرت و ادامه زندگی مورد بررسی قرار دهیم.

آلمان، یک کشور توسعه یافته، اروپایی با اقتصاد بسیار قوی و سطح بالای رفاه زندگی مردم در آن است. ترکیه، یک کشور اوراسیایی و در حال توسعه است.

این کشور از لحاظ اقتصادی و اجتماعی در سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. ترکیه به داشتن دانشگاه‌های متفاوت بسیار با هزینه تحصیلی مناسب معروف است، به همین دلیل دانشجویان زیادی را به خود جذب می‌کند.

با ما همراه باشید تا دو کشور بسیار جذاب و پرطرفدار برای مهاجرت را مورد بررسی قرار دهیم.

مقایسه آب و هوای ترکیه و آلمان

در این قسمت به بررسی مقایسه آب و هوای ترکیه و آلمان می‌پردازیم.

آب و هوای کدام کشور بهتر است؟ ترکیه یا آلمان؟

کشور آلمان بین کوه‌های آلپ، دریای بالتیک و دریای شمال قرار دارد. این کشور در اروپای مرکزی قرار دارد و دارای آب و هوایی معتدل است.

از ویژگی‌های بارز آب و هوایی آلمان، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد است. آب و هوای قاره‌ای معتدل و آب و هوای اقیانوسی، شرایط غالب جوی این کشور است.

ترکیه همسایه‌های متنوعی از جمله عراق، ایران، دریای سیاه و دریای اژه دارد، به همین دلیل آب و هوای متفاوتی نیز بر این کشور حاکم است. تنوع آب و هوایی در کشور ترکیه از آب و هوای خشک و قاره ای گرفته تا معتدل مدیترانه‌ای و اقیانوسی باعث جذب گردشگران زیادی شده است.

فرهنگ در ترکیه و آلمان

فرهنگ مردمان کشور ترکیه
فرهنگ مردمان کشور ترکیه

فرهنگ و آداب و رسوم مردم ترکیه

  1. ترک‌ها بسیار صمیمی و خونگرم هستند. آنها بسیار اجتماعی و مهمان نواز هستند به همین دلیل شما به عنوان یک مهاجر در این کشوراحساس غربت زیادی نخواهید داشت.
  2. شهروندان ترک اغلب به زبان تری صحبت می‌کنند، به همین دلیل برای زندگی در ترکیه نیاز است کنار زبان انگلیسی به ترکی نیز تسلط مناسبی داشته باشید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان

  1. آلمانی‌ها به منظم و وقت شناس بودن معروف هستند. آنها حتی در حرکت به موقع مترو و قطار نیز حساس هستند.
  2. آلمانی‌ها در انجام کارهای گروهی به بهترین نحو، زبانزد هستند. آنها همبستگی و اتحاد را کاملا عملی می‌کنند.
  3. اکثر شهروندان این کشور نیز به زبان آلمانی که زبان مادری آنها است صحبت می‌کنند.

مقایسه ترکیه و آلمان از نظر اجاره مسکن

هزینه‌های اجاره و خرید مسکن در ترکیه ارزان‌تر از آلمان است. طبیعی است که هزینه اجاره خانه یا خرید آن در هر کدام از این کشورها با توجه به شهر محل زندگی و آپارتمانی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی هزینه مسکن در آلمان به نسبت ترکیه بالاتر است.

اجاره مسکن در آلماناجاره مسکن در ترکیه
شما برای اجاره یک آپارتمان در آلمان ماهانه به عددی بین 117 تا 156 یورو نیاز خواهید داشت.در ترکیه حدود 40 درصد ارزان‌تر از آلمان است.

مقایسه اقتصاد ترکیه و آلمان

در این قسمت از مقاله قصد داریم دو کشور ترکیه و آلمان را از نظر اقتصادی مقایسه و کیفیت زندگی در ترکیه یا آلمان را بررسی کنیم.

همانطور که می‌دانید کیفیت زندگی در هر کشور با شرایط اقتصادی آن رابطه تنگاتنگی دارد.
آلمان از نظر اقتصادی در شرایط فوق العاده‌ای به سر می‌برد. این کشور از لحاظ اقتصاد در اروپا رتبه اول و در جهان رتبه پنجم دارد.
درست است که اقتصاد ترکیه نیز در حال پیشرفت است اما نیاز به تاکید ندارد که اقتصاد آلمان بسیار بهتر از ترکیه است.

ادامه تحصیل در ترکیه یا آلمان؟

ادامه تحصیل در ترکیه یا آلمان؟
ادامه تحصیل در ترکیه یا آلمان؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید باید بدانید که شرایط تحصیلی خوبی در ترکیه برای دانشجویان فراهم است، اما شرایط تحصیلی در آلمان بی نظیر است. اجازه بدهید دو کشور ترکیه و آلمان را از نظر تحصیلی مقایسه کنیم، خودتان در نهایت تصمیم خواهید گرفت.

تحصیل در ترکیهتحصیل در آلمان
سیستم آموزشی در دانشگاه‌ها و مدارس ترکیه خوب است.آلمان کشوری با یک سیستم آموزشی قوی است.
دانشگاه‌هایی با رنک خوب جهانی در این کشور با هزینه‌های مقرون به صرفه وجود دارد.آلمان به دلیل وضعیت اقتصادی بسیار خوب و ثروتمند بودن، تحصیل رایگان به دانشجویان ارائه می‌دهد.
هزینه خوابگاه نیز در کشور ترکیه مناسب است.با تحصیل در آلمان امکان کار در حین تحصیل را دارید و پس از فارغ التحصیلی نیز فرصت‌های شغلی بسیاری خواهید داشت.

مقایسه ترکیه و آلمان از نظر هزینه های زندگی

با توجه به سطح رفاه و امکانات متعدد و متنوعی که تا کنون از کشور آلمان شرح داده‌ایم طبیعی است که هزینه‌های زندگی در این کشور بالا خواهد بود. اما ترکیه به نسبت آلمان هزینه‌های کمتری دارد.

بدون شک شهر محل زندگی و سبک زندگی شخص شما بر هزینه‌های ماهانه زندگی در هر کدام از این کشور‌ها تاثیر گذار خواهد بود و میزان خرج شما را تعیین خواهد کرد.

مقایسه حمل و نقل ترکیه و آلمان

ترکیه یکی از جامع‌ترین سیستم‌های حمل و نقل بین شهری را دارد. سیستم حمل و نقل عمومی در کشور ترکیه کارآمد، راحت و مقرون به صرفه است.

اگر قرار به استفاده از حمل و نقل عمومی باشد، ترکیه کشوری عالی برای گردش است، زیرا اتوبوس‌ها و قطارهای ترکیه به همه نقاط این کشور رفت و آمد دارند. اتوبوس‌ها، ترامواها، شبکه‌های مترو، قطارهای حومه شهر و کشتی‌ها در آلمان گزینه‌های مناسبی برای رفت و آمد هستند.

سیستم حمل و نقل عمومی در آلمان ایمن، کارآمد و به نسبت آسان برای استفاده هستند. در این کشور روزانه 30 میلیون مسافر از سیستم حمل و نقل عمومی آن استفاده می‌کنند. آلمانی‌ها به ندرت از ماشین شخصی خودشان برای رفت و آمد‌های درون شهری استفاده می‌کنند.

حال بعد از مقایسه دو کشور ترکیه و آلمان از نظر حمل و نقل می‌توان به این نتیجه رسید که هر دو کشور دارای سیستم حمل و نقل خوب با امکانات عالی هستند.

اما اگر قصد استفاده از ماشین شخصی خودتان را دارید لازم است بدانید مردم ترکیه به قوانین راهنمایی و رانندگی پایبند نیستند و در مقابل پایبندی مردم آلمان به قوانین راهنمایی و رانندگی، امنیت شما را در این کشور تضمین می‌کند.

وضعیت کار و اشتغال در ترکیه و آلمان

این روزها ترکیه به دلیل حجم بالای مهاجران در آن فرصت‌های شغلی کافی ندارد. پس بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور، اگر قصد مهاجرت کاری را دارید، از یک کارفرمای ترک پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

اما در آلمان به لطف وجود شرکت‌های معروف و بزرگ فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد. وضعیت کار در این کشور مساعد است و نرخ بیکاری در آن کم است. شما با داشتن ویزای کار و پیدا کردن کار مناسب خودتان، می‌توانید زندگی خوبی در این کشور داشته باشید.

در نهایت باید بگویم نرخ بیکاری در ترکیه نسبت به آلمان بیشتر است و درآمد ماهانه در آلمان چند برابر درآمد ماهانه در ترکیه است.

مقایسه ترکیه و آلمان از نظر وضعیت بهداشت و درمان

سیستم درمانی آلمان زبانزد خاص و عام است. این کشور در تشخیص برخی از بیماری‌ها همچون سرطان، بیماری‌های قلبی، اختلالات خونی، بیماری صرع و ناباروری متخصص است و در تولید دارو نیز جایگاه بالایی در جهان دارد.

شهروندان آلمان به خدمات درمانی و بیمه دسترسی خوبی دارند و این یکی از دلایلی است که سیستم درمانی آلمان در سراسر جهان شهرت دارد.

از دیگر دلایل شهرت این کشور در وضعیت مثبت بهداشت و درمان این است که ساکنان قانونی آلمان حق دارند از مراقبت‌های بهداشتی عمومی با کمک بیمه تامین اجتماعی به صورت رایگان استفاده کنند.

این خدمات بهداشتی عمومی شامل موارد اورژانسی ضروری، درمان پزشکی و بارداری بیمارستانی و سرپایی و چکاپ‌های دندانپزشکی می‌باشد.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی ترکیه در رتبه 60 جهان قرار دارد و این موفقیت هر ساله به طور چشمگیری در حال رشد است. مراقبت‌های ترکیه شامل خدمات بهداشتی عمومی و خصوصی می‌باشد.

مهاجران مقیم ترکیه می‌توانند با استفاده از بیمه درمانی همگانی و بیمه درمانی خصوصی از سیستم بهداشت ترکیه بهره ببرند.

در نهایت می‌توان نتیجه گرفت که خدمات بهداشتی در ترکیه ارزان‌تر از آلمان است اما سیستم بهداشتی آلمان به نسبت ترکیه بالاتر است.

زندگی در ترکیه بهتر است یا آلمان؟

ترکیه یک کشور در حال توسعه است که به دلیل هزینه‌های به صرفه برای زندگی مورد استقبال مهاجران می‌باشد اما در نهایت این شما هستید که انتخاب می‌کنید ادامه زندگی خود را ترکیه یا آلمان سپری کنید.

کلام آخر!

ما در این مقاله سعی کردیم کیفیت زندگی یک مهاجر را در دو کشور ترکیه و آلمان بررسی کنیم. در انتها به عنوان جمع بندی باید ذکر کنیم، آلمان یک کشور اروپایی بسیار پیشرفته با اقتصاد قوی است که هزینه‌های بالایی برای زندگی دارد.

سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. نظر خود را در مورد هر کدام از کشورهای ترکیه و آلمان با ما به اشتراک بگذارید.

منابع: mylifeelsewhere

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا