Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
آشنایی با کشور ترکیه

آشنایی با 5 صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه

صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه را بهتر بشناسید

به این مطلب امتیاز دهید!

صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه

خریدوفروش ارزهای دیجیتال در ترکیه هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر موردتوجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. دولت ترکیه ارزهای دیجیتال را به رسمیت نشناخته و قانونی برای استفاده از آنها تصویب نکرده، اما مانعی هم در راه خریدوفروش این ارزها ایجاد نکرده است.

بدین ترتیب صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه این بازار را در کشور در دست دارند. سرمایه‌گذاران بسیاری هم، بدون نگرانی از مسدود شدن حسابشان، به ترید کردن در صرافی‌های این کشور مشغول هستند.

ایرانی‌های بسیاری در ترکیه اقامت دارند و برخی از آنها علاقه‌مند به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال در ترکیه هستند. برای آشنایی بیشتر با این بازار و عاملان آنها، یعنی صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه، با ما همراه باشید.

ملاک‌های مهم برای انتخاب صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه

انتخاب صرافی ارزهای دیجیتال و دادوستد در آنها، امر مهمی است. چند ملاک مهم برای انتخاب صرافی ارزهای دیجیتال وجود دارد که توجه به آنها تا حدودی از سرمایه کاربران محافظت می‌کند.

1- اعتبار صرافی:

مهم‌ترین ویژگی صرافی ارزهای دیجیتال، اعتبار آن است. بی‌اعتبار بودن صرافی کل دارایی شما را به خطر می‌اندازد. دقت داشته باشید که ترکیه سابقه خوبی در این زمینه ندارد.

2- امنیت صرافی:

اگر محیط کاربری صرافی دارای امنیت خوبی نباشد، دارایی کاربران هرلحظه در خطر دستبرد هکرها خواهد بود.

3- بالا بودن حجم معاملات صرافی:

حجم معاملاتی در یک صرافیِ خوب بالا است. در غیر این صورت شما توانایی انجام دادوستد با حجم بالا را نخواهید داشت. بدین ترتیب فرصت‌های خود را از دست می‌دهید.

4- پشتیبانی 24ساعته صرافی:

پشتیبانی 24ساعته نیز شرط دیگر اعتبار یک صرافی است.

5- تنوع رمزارزها در صرافی:

گوناگونی جفت رمزارزهای مختلف در یک صرافی، امکان معامله با ارزهای مختلف را برای کاربران فراهم می‌کند. هرچه تعداد رمزارزها بیشتر باشد، انجام معاملات بیشتری در آن امکان‌پذیر است.

معرفی 5 صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه

شماری از صرافی ارزهای دیجیتال در ترکیه به فعالیت مشغول هستند. در این نوشتار شما را با پنج مورد از آنها آشنا می‌کنیم.

1- صرافی BTC TURK

گفته می‌شود صرافی BTC TURK بالاترین نرخ خریدوفروش ارزهای دیجیتال را در بین صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه دارد. این صرافی که از سال 2013 در ترکیه به فعالیت مشغول است، یک صرافی رمپ فیات است. این نکته به این معنا است که بیشترین خدمات را به کسانی ارائه می‌دهد که قصد دارند ارز فیات را به بیت کوین تبدیل کنند.

پایه‌گذاران صرافی BTC TURK ادعا می‌کنند صرافی آنها رتبه نخست صرافی ارزهای دیجیتال در ترکیه، و رتبه چهارم جهانی در دنیا را دارد.

ویژگی‌های صرافی BTC TURK:

 دارای بیش از 3.8 میلیون کاربر.
 گوناگونی زیاد جفت رمزارزها.
 امنیت مناسب.
 همکاری با 5 بانک ترکیه برای واریز و برداشت پول به لیر.
 امکان نام‌نویسی، بدون احراز هویت.
 پشتیبانی 24ساعته.
 دارای اپلیکیشن اندروید و آی‌اواس.
 بر اساس آخرین گزارش‌ها، در حال حاضر، بازگشایی حساب در این صرافی فقط خاص شهروندان ترکیه و کسانی می باشد که کارت اقامت ترکیه را دارند.

خریدوفروش ارزهای دیجیتال در ترکیه با btcturk
خریدوفروش ارزهای دیجیتال در ترکیه با btcturk

2- صرافی پاریبو (Paribu)

یکی دیگر از صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه پاریبو است. صرافی پاریبو در ماه فوریه سال 2017 در ترکیه شروع به کار کرد. تعداد کاربران این صرافی به بیش از یک میلیون نفر در هفته می‌رسد.

این پلتفرم محل خوبی برای خریدوفروش توکن‌های باشگاه‌ها است. توکن باشگاه‌های پاری سن ژرمن، اتلتیکو مادرید، گالاتاسرای، بارسلونا، رم، منچستر سیتی، ترابزون اسپور، یوونتوس و آث میلان در این صرافی عرضه می‌شود.

گفته می‌شود صرافی پاریبو محدودیتی برای واریز وجه در قالب لیر ندارد و کارمزدی هم در برابر برداشت آلت کوین‌ها نمی‌گیرد.

ویژگی‌های صرافی پاریبو:

 تنوع رمزارز نسبتا بالا، با ارائه بیش از 58 جفت رمزارز تا این زمان.
 پشتیبانی 24ساعته.
 عرضه توکن‌های باشگاه‌های ورزشی.
 دارای اپلیکیشن مناسب برای سیستم‌های اندروید و آی‌اواس.
 کارمزد بالا، 0.35 درصد برای برداشت، و 0.25 درصد برای واریز.

پاریبو صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه
پاریبو صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه

3- صرافی پاریتکس (Paritex)

صرافی پاریتکس هم از نمونه‌های صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه است که بازگشایی آن به سال 2019 می‌رسد. تیم کارگزاران این صرافی مدعی هستند در این صرافی امنیت بالایی برای کاربران خود فراهم کرده‌‌اند.

ویژگی‌های صرافی Paritex:

 امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی با کارت ملی ایرانی.
 امکان تایید هویت دوعاملی.
 تبدیل 95 درصد از اطلاعات کاربران به‌صورت رمزنگاری‌شده و نظارت بر همه دسترسی‌ها.
 پشتیبانی 24ساعته.
 دارای اپلیکیشن برای سیستم‌های اندروید و آی‌اواس.
 تنوع رمزارز نه‌چندان بالا، و ارائه بیش از 14 جفت رمزارز تاکنون.
 دارای 0.15 درصد کارمزد برای همه تراکنش‌‌ها.

صرافی پاریتکس Paritex
صرافی پاریتکس Paritex

4- صرافی بیتجی (Bitci)

بیتجی دیگر صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه است. حجم دادوستد در این صرافی به‌طور نسبی بالا است. از نکته‌هایی که باید درباره این صرافی گفته شود، کارمزد متغیر آن نسبت به کاربران و حجم دادوستد آنها است. این کارمزد می‌تواند تا 0.20 درصد برسد. صرافی بیتچی بلاک چین و کوین مخصوص به خود را دارد و همه کارمزدها در این بلاک چین با کوین ویژه آن پرداخت می‌شوند.

ویژگی‌های صرافی بیتجی:

 دارای بیش از 27 جفت رمزارز ارائه‌شده و تنوع رمزارز نسبتا بالا.
 دارای اپلیکیشن مناسب اندروید و آی‌اواس.
 پشتیبانی از توکن‌های طرفداری و باشگاهی و توکن‌های غیرقابل‌معاوضه (NFT).
 پشتیبانی 24ساعته.
 کارمزد نسبتا معقول.
 دارای کارمزد متفاوت برای کاربران و دادوستدهای مختلف.

5- صرافی بایننس ترکیه (Binance TR)

صرافی بایننس ترکیه هم نمونه دیگر صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه است. آنچه در گام نخست باید درباره این صرافی بدانید، آن است که بایننس ترکیه هم همانند شعبه اصلی آن، به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی‌دهد. بدین ترتیب ایرانی‌هایی که بخواهند به خریدوفروش در این صرافی بپردازند، باید آی‌پی ایرانی خود را پنهان کنند.

اعتبار صرافی بایننس در بین کاربران معاملات رمزارز تاحدودی تائید شده است. صرافی بایننس یک صرافی فیات‌به‌رمزارز و رمزارز‌به‌رمزارز است. کارمزدهای نسبتا پائین صرافی بایننس نیز این صرافی را در شمار صرافی‌های موردعلاقه بسیاری از مردم قرار داده است. کارمزدهای صرافی بایننس بین 0.015 تا 0.1 درصد قابل‌تغییر است.

ویژگی‌های صرافی بایننس ترکیه:

 تنوع بالای جفت رمزارزها.
 کارمزد پائین.
 اعتبار خوب.
 ارائه ندادن خدمات به کاربران ایرانی.

بهترین صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه

دادوستدکنندگان بازار رمزارزها برای اطمینان از سرمایه‌گذاری به دو عامل مختلف باید متکی باشند. نخستین عامل استراتژی درست معاملاتی است، و دومین عامل انتخاب صرافی مطمئن است. نگاهی به سرنوشت برخی از صرافی‌های دنیا نشان می‌دهد برای اطمینان از حفظ سرمایه، باید در انتخاب صرافی دقت بسیاری داشت.

با گزارش‌هایی که تاکنون داده شده است، دو صرافی بی‌تی‌سی تورک و پاریتکس صرافی‌های خوبی برای ایرانی‌ها به شمار رفته‌اند. بی‌تی‌سی تورک بالاترین تنوع رمزارزها را دارد و کارمزد آن نیز پائین است. امکان ثبت نام بدون احراز هویت هم از دیگر امتیازات این صرافی شمرده می‌شود.

صرافی پاریتکس به‌طور نسبی امنیت خوبی دارد و امکان ثبت نام با کارت ملی ایرانی‌ها هم جزو ویژگی‌های آن است. البته هر سرمایه‌گذار باید پیش از سرمایه‌گذاری در هر صرافی، شخصا از قابل‌اعتماد بودن صرافی اطمینان پیدا کند.

سخن پایانی

صنعت ارزهای دیجیتال در ترکیه هم مانند ایران نوپا است. همان‌گونه که اشاره شد، دولت ترکیه مانعی بر سر راه سرمایه‌گذاران و صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه پدید نیاورده است.

اما ازطرفی، به‌دلیل تایید نکردن هیچ‌کدام از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، در صورت از دست رفتن سرمایه شما، پشتیبانی جدی قضایی از شما صورت نخواهد گرفت. بدین ترتیب پیش از خریدوفروش ارزهای دیجیتال در ترکیه، از معتبر بودن صرافی موردنظرتان مطمئن شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا