Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
گردشگری در ترکیه

بهترین ساحل های تفریحی استانبول را بشناسید

با بهترین سواحل تفریحی شهر استانبول آشنا شوید

به این مطلب امتیاز دهید!

بهترین و معروف ترین ساحل های تفریحی استانبول

استانبول مجاورت زیادی با آب و دریا دارد، به همین خاطر بنادر و سواحل این شهر بسیار معروف هستند و همیشه گردشگران را به سوی خود جذب می کنند. اگر قصد ماهیگیری، کشتیرانی، آفتاب گرفتن یا تماشای دریا را دارید، بهتر است سری به ساحل های تفریحی استانبول بزنید و از جاذبه های زیبای این شهر لذت ببرید.

ساحل اورتاکوی (Ortaköy Sahili)

1- ساحل اورتاکوی : اورتاکوی دهه ها پیش یک دهکده ی کوچک بود. اما با گسترش شهر استانبول، تبدیل به یک محله ی کوچک در منطقه ی بشیکتاش (Beşiktaş) استانبول شد. این ساحل یکی از بهترین و زیباترین ساحل های تفریحی استانبول می باشد.

اگر به قدم زدن در کنار آب و فضای شهری علاقه دارید حتما سری به ساحل اورتاکوی بزنید. می توانید در گشت و گذار خود وارد یکی از کافه های خوب این محله شوید و از نوشیدن قهوه و تماشای تنگه بسفر لذت ببرید. در کنار بندر اورتاکوی چندین رستوران فعال هم وجود دارد. حتما پس از تاریک شدن هوا به اورتاکوی بیایید و از زیبایی آب در شب لذت ببرید.

ساحل اورتاکوی در روز واقعا زیباست و منظره ای زیبا می بینید به علاوه در شب فضای دوست داشتنی کاملا متفاوتی دارد. رستوران ها در مجاورت این منطقه یک نوع سیب زمینی هایی با طعم متفاوت می پزند که از خوردن آن لذت خواهید برد. البته گفتنی است که در شب این ساحل بسیار شلوغ می شود ولی بازهم لذت بخش است. پس بی دلیل بعنوان یکی از بهترین ساحل های تفریحی استانبول انتخاب نشده است.

ساحل اورتاکوی استانبول
ساحل اورتاکوی استانبول

ساحل بویوک چکمجه (büyükçekmece sahili)

2- ساحل بویوک چکمجه : بویوک چکمجه یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است. این منطقه ساحلی بسیار زیبا و محبوب می باشد و از جمله ساحل های تفریحی استانبول محسوب می شود. می توانید در کنار ساحل قدم بزنید و یا روی شن ها دراز بکشید و آفتاب بگیرید.

به خاطر قرار گرفتن در یک منطقه ی خوب، ساحل کمی شلوغ است اما همین موضوع باعث شده تا انرژی فوق العاده ای در کل ساحل در جریان باشد. برای لذت بردن از دریا حتما سری به ساحل بویوک چکمجه بزنید.

ساحل بویوک چکمجه یک جای بسیارخوب برای تفریح، اما بسیار شلوغ از مردم محلی و گردشگرها است. آب این ساحل بسیار تمیز به نظر می رسد و باعث می شود در تابستان هوس شناکردن کنید. منظره های شگفت انگیزی را در این منطقه مشاهده خواهید کرد، پس سعی کنید از پیاده روی خود لذت ببرید.

در گوشه و کنار این منطقه زیبا، بسیاری از رستوران ها، کافه تریاهای کوچک ، قهوه خانه ها و جاهای محلی که بستنی های بسیار خوشمزه میفروشند به چشم میخورد. به همین دلیل جزو ساحل های تفریحی استانبول که معروف هم هستند طبقه بندی شده است.

ساحل بویوک چکمجه
ساحل بویوک چکمجه

ساحل بورج (Burc sahili) از بهترین ساحل های تفریحی استانبول

3- ساحل بورج : در میان تمام سواحلی که در شهر استانبول قرار دارند، ساحل بورج از همه محبوب تر است. تصویر این ساحل شبیه به تکه ای از سواحل میامی فلوریدا است. موج های بزرگ و طویل به ساحل شنی و طلایی رنگ بورج برخورد می کنند و مردم همگی شاد و پرانرژی در کنار ساحل تفریح می کنند. ساحل بورج همیشه بعنوان یکی از ساحل های تفریحی استانبول مطرح بوده است.

همیشه داخل آب در این ساحل، یک سری بازی های مختلف توسط گردشگران در جریان است. پس حتما به این ساحل سر بزنید و در کنار گردشگران و خانواده، مشغول تفریح شوید. به خاطر دریافت هزینه ورودی، خدمات رسانی داخل ساحل هم مناسب است و امکانات مختلفی از جمله رستوران و کافه در نظر گرفته شده است.

هزینه ورودی ساحل بورج استانبول تا آخرین اطلاعاتی که داریم بین 15 تا 145 لیر برای هر نفر متغیر است. بلیط ورودی برای دانشجویان و افراد بومی ترکیه تخفیف بیشتری دارد، همچنین بستگی دارد در چه روز هفته بازدید انجام می شود. آخر هفته ها معمولا گرانتر است. بنابراین روی ماکزیمم 145 لیر برای هر نفر و می نیمم 15 لیر حساب کنید. ولی به نظر ما می نیمم را در نظر نگیرید چون ممکن است شرایط بازدید شما متفاوت باشد.

ساحل بورج از بهترین ساحل های تفریحی استانبول
ساحل بورج از بهترین ساحل های تفریحی استانبول

ساحل شیله (Şile Sahili)

4- ساحل شیله : شیله و ساحل آن کمی با استانبول فاصله دارد. اما زیبایی ساحل و خرابه های تاریخی مجاور آن ارزش طی کردن این فاصله را خواهد داشت. قلعه تاریخی شیله بیش از 2000 سال قدمت دارند که جدیدا بازسازی شده اند. سواحل شیله بسیار معروف هستند و همیشه یکی از گزینه های ساحل های تفریحی استانبول محسوب شده اند. این ساحل با دیگر سواحلی که معرفی شد کمی متفاوت است.

شرایط دریایی آن بسیار نزدیک به دریای سیاه است و دریا در این منطقه جنب و جوش بیشتری نسبت به دیگر مناطق دارد. فقط اگر تجربه ی شنای حرفه ای را دارید برای شنا وارد آب در این منطقه شوید چون ممکن است کمی خطرناک باشد. اما اگر قصد تماشا و لذت بردن از زیبایی ساحل را دارید، پس پیشنهاد می کنیم حتما به ساحل شیله سر بزنید.

در ساحل شیله معمولا بادهای زیادی می وزد ولی یک مکان تابستانی بسیار دنج و با طبیعت رنگارنگ برای حس لذت بردن است. به دلیل زیبایی وصف ناپذیر آن بعنوان یکی از ساحل های تفریحی استانبول معروف شده است.

ساحل شیله
ساحل شیله

جزایر پرنس (Prens Adaları) معروف ترین ساحل های تفریحی استانبول

5- جزایر پرنس : جزایر پرنس در استانبول با نام آدالار نیز شناخته می شوند و یکی از سرشناس ترین ساحل های تفریحی استانبول را تشکیل می دهند. این منطقه ی تفریحی زیبا مجموعه ای از چند تکه جزیره ی کوچک است که در جنوب شرقی استانبول قرار گرفته است. 9 تا جزیره مجموع جزایر پرنس استانبول را تشکیل می دهند، که در منطقه آسیایی استان استانبول و دریای مرمره قرار گرفته اند.

زمانی که گردشگری به استانبول سفر می کند اولین جایی که لیدرهای تور به وی پیشنهاد می دهند همین جزایر پرنس است به همین دلیل جزو ساحل های تفریحی استانبول قرار گرفته است و طرفداران زیادی نیز دارد.

9 جزیره هایی که جزایر پرنس استانبول را تشکیل می دهند عبارتند از : 4 جزیره بزرگتر به نام های : بورقازآدا، بویوک آدا، هیبلیدیا و کینالی آدا. 5 جزیره دیگر بسیار کوچک هستند.

معمولا هیچ خودرویی در این جزایر وجود ندارند و برای حمل و نقل باید از کالسکه ها استفاده کنید. نقاط تاریخی از جمله چندین کلیسا در جزایر پرنس استانبول قرار دارند که امکان بازدید از آنها را خواهید داشت. اما بهترین جاذبه ی این جزایر، سواحل گرم و آفتابی است که آنها را به یک محل عالی برای آفتاب گرفتن تبدیل کرده اند.

جزایر پرنس استانبول
جزایر پرنس استانبول

کلام آخر

در این مقاله با برخی از ساحل های تفریحی استانبول آشنا شده اید. برای لذت بردن از این سواحل زیبا بهتر است که از یک لیدر محلی که شناخت کافی با مناطق مختلف استانبول دارد، کمک بگیرید. اگر می خواهید در سفری که پیش روی دارید بیشترین لذت را ببرید بهتر است از یک لیدر محلی که هم به زبان ترکی و هم به زبان مادری شما مسلط است بهره ببرید تا بتوانید زیبایی های آن مناطق را بهتر درک کنید.

در پایان این مقاله اگر تجربه سفر به سواحل تفریحی استانبول را دارید ، لطفا تجربیات خودتان را در بخش دیدگاه ها در پایین همین مطلب به اشتراک بگذارید تا هم ما و هم سایر بازدیدکنندگان محترم از آن استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا