Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
کار

بررسی برترین سایت های کاریابی ترکیه، معرفی 5 سایت کاریابی

5/5 - (3 امتیاز)

به طور کلی پیدا کردن کار در کشور ترکیه کار آسانی نیست. با این حال، بسته به مهارت و تخصص حرفه‌ای شما این فرایند می‌تواند در برخی موارد ساده‌تر باشد. در این مقاله به معرفی و بررسی برترین سایت های کاریابی ترکیه می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

در واقع در ترکیه، اولویت استخدام برای بسیاری از مشاغل با مهاجرین ترک زبان است. مهاجران در سیستم کاریابی ترکیه به چند دسته تقسیم می‌شوند:

سیستم کاریابی ترکیه
سیستم کاریابی ترکیه
  • اتباع خارجی که به زبان ترکی تسلط ندارند و مهارت خاصی هم ندارند.

این افراد اغلب به عنوان کارگر استخدام می شوند و معمولاً در مشاغل محلی به کار گرفته می‌شوند، به همراه مکانی برای خواب.

متاسفانه اکثر این افراد مهاجرین غیرمجازی هستند که بدون مجوز کار می کنند و اکثر آنها در نهایت به دلیل تخافات قانونی یا شرایط سخت کاری به کشورشان باز می گردند.

  • افرادی که مهارتهای فنی بسیار ساده ای دارند، می توانند مشاغل خوبی با درآمد بالا پیدا کنند.

تخصص‌هایی مانند جوشکار، برقکار، آرایشگر و مشاغل مشابه. اکثر این افراد به سادگی و با دستمزد خوب استخدام می شوند.

  • افراد متخصص و باسواد که با مدرک دانشگاهی به ترکیه مهاجرت کرده اند.

فرصت های شغلی زیادی برای این افراد وجود ندارد، اما اگر بتوانند شغل خوبی پیدا کنند، درآمد خوبی خواهند داشت و شغلشان جزو پردرآمدترین مشاغل ترکیه خواهد بود.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی در همه حوزه از جمله کاریابی، دیگر کسی سراغ آگهی های روزنامه و یافتن کار به این طریق نمی‌رود.

سایت های کاریابی ترکیه و همچنین شبکه های مجازی جایگزین روش های سنتی کاریابی در این دوران شده اند. در حقیقت شما می توانید با مراجعه به این سایت ها و ارسال رزومه خود، شغل مورد نظرتان را پیدا کنید.

امروزه هم کارفرمایان و هم افراد جویای کار از سایت‌های کاریابی و شبکه‌های مجازی مختص این کار مثل لینکدین استفاده می‌کنند.

در این این مقاله به معرفی و بررسی ۵ مورد از معروف‌ترین سایت‌ های کاریابی در کشور ترکیه می‌پردازیم که با ثبت نام در آن‌ها و تکمیل رزومه خود، به سادگی از هر جای جهان می‌توانید فرصت‌های شغلی موجود در این کشور را بررسی کنید.

  • شبکه های اجتماعی

در اولین قدم برای جستجوی شغل دلخواهتان در کشور ترکیه، توصیه ما به شما این است که رسانه های اجتماعی حوزه کسب و کار را در این کشور بررسی کنید.

شما در این شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین، فیسبپک یا حتی توییتر می‌توانید فیلترهای زیادی را برای جستجوی موقعیت‌های شغلی اعمال کنید. مثلا موقعیت جغرافیایی شغل، سطح دستمزد، سطح سلسه‌مراتبی شغل و بسیاری از موارد دیگر.

بهترین سایت های کاریابی ترکیه

بهترین سایت‌ های کاریابی در کشور ترکیه
بهترین سایت‌ های کاریابی در کشور ترکیه

بهترین سایت های کاریابی ترکیه عبارت‌اند از:

  • سایت کاریابی Kariyer
سایت کاریابی Kariyer در ترکیه
سایت کاریابی Kariyer در ترکیه

وب‌سایت Kariyer مهمترین سایت کاریابی ترکیه است. این سایت کاریابی پایگاه داده وسیعی از اطلاعات نامزدهای استخدامی را دارد که شامل بیش از ۲۵ میلیون رزومه است.

همین موضوع این وب‌سایت را به اولین انتخاب کارفرماهای کشور ترکیه برای جذب نامزدهای کاری مد نظرشان تبدیل کرده است. در نتیجه شانس شما برای پیدا کردن موقعیت شغلی مدنظرتان در این سایت کاریابی بسیار بالا است.

  • سایت کاریابی TurkeyTalent

این سایت کاریابی جزو برترین سایت های کاریابی ترکیه است. با استفاده از وب‌سایت (ترکی‌ تلنت)، شما می‌توانید بهترین موقعیت‌های شغلی بالقوه را که هنوز توسط کسی اشغال نشده پیدا کنید و درخواست همکاری خود را برای کارفرما ارسال کنید.

در واقع وب‌سایت ترکی‌تلنت بزرگترین موجودی لیست مشاغل را در ترکیه به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه می‌دهد.

این سایت کاریابی یک راه حل مناسب برای استخدام شما خواهد بود، زیرا یک راه حل مشخص و قابل شخصی‌سازی به شما ارائه می دهد.

شما می توانید در این سایت بر اساس طبقه‌بندی‌های مختلف کاری مانند حسابداری، بانکداری، طراحی، فروش، مهندسی، گردشگری و بسیاری ار موارد دیگر به جستجوی شغل ایدئال خود بپردازید.

  • سایت کاریابی Yenibiris

وب‌سایت Yenibiris یکی از برترین سایتهای کاریابی ترکیه است. روزانه نزدیک به ۱۰۰۰۰ موقعیت شغلی در سایت Yenibiris منتشر می‌شود.

این سایت کاریابی تضمین می کند که تمام آگهی‌های شغلی مورد نظر شما را در کمترین زمان ممکن به دست شما برساند و روند استخدام شما را تسهیل کند.

ضمنا محدوده‌ی جستجوی این سایت کاریابی تمام جغرافیای ترکیه را شامل می‌شود و تنها محدود به شهرهای بزرگ نیست.

تقریباً ۱۵۵ هزار شرکت و سازمان مختلف در سطح ترکیه از خدمات این سایت برای جذب و استخدام نیروهای کاری خود استفاده می‌کنند.

از شرکت‌های شرکت‌های بزرگ و شناخته شده گرفته تا استارت‌آپ‌ها کوچک و نوپا. سایت کاریابی Yenibiris ماهانه به طور میانگین برای حدود 2.5 میلیون نفر از متقاضیان کار فرصت شغلی فراهم می‌کند.

شما همچنین می توانید در صورت نیاز به جذب نیرو برای کسب و کار خودتان در ترکیه به صورت رایگان در این وب‌سایت اقدام به درج آگهی استخدامی کنید.

  • سایت کاریابی Indeed

سایت Indeed در واقع بزرگترین سایت کاریابی در جهان است که دامنه خدماتش شامل کشور ترکیه هم می‌شود.

با استفاده از خدمات این سایت کاریابی شما می‌توانید تعداد زیادی موقعیت شغلی در کشور ترکیه پیدا کنید که کارفرمایان آن‌ها به دنبال استخدام افرادی هستند که بر زبان انگلیسی تسلط دارند و برای تصدی چنین شغل‌هایی نیاز به تسلط بر زبان ترکی وجود ندارد.

این سایت کاریابی هر ماه حدود ۲۵۰ میلیون بازدیدکننده فعال از سرتاسر جهان دارد. علاوه بر این سایت کاریابی Indeed شامل یک پایگاه داده بزرگ متشکل از ۳۲۰ میلیون نقد و بررسی برای شرکت‌های مختلف است که با استفاده از آن می‌توانید به اطلاعات تکمیلی در مورد کارفرمای احتمالی خود دست پیدا کنید.

همچنین می توانید با استفاده از پایگاه داده رزومه‌های این سایت که تقریباً شامل تطلاعات ۱۷۵ میلیون متقاضی جویای کار است، نیروهای کاری مدنظرتان را برای کسب و کار خودتان پیدا کنید.

شما همچنین می توانید آگهی های شغلی خود را به صورت رایگان در این سایت کاریابی ارسال کنید.

  • سایت کاریابی TotalJobs

سایت کاریابی توتال جابز نیز از جمله برترین سایت های کاریابی ترکیه است. این وب سایت به کشورهای مختلف سراسر جهان خدمات می دهد که ترکیه نیز یکی از آنهاست.

شما می توانید در مورد کشور ترکیه به طور میانگین ۲۸۰ هزار آگهی شغلی زنده را روزانه در این سایت کاریابی پیدا کنید.

این وب سایت کاریابی عمدتا برای استخدام و جذب افرادی به کار می‌رود که به زبان انگلیسی تسلط دارند. در واقع بیشتر توسط شرکت‌های خارجی و بین‌المللی مسقر در ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر این، سایت کاریابی توتال جابز با استخدام کنندگان و برندهای معتبر زیادی نیز همکاری می کند تا به شما کمک کند که فرصت های شغلی مناسب خود را راحت‌تر و سریع‌تر پیدا کنید.

شما می توانید با جستجو در پایگاه داده فرصت‌های شغلی موجود در این سایت، موقعیت شغلی مورد نظر خودتان را در کشور ترکیه پیدا کنید.

سایت کاریابی توتال جابز همچنین شامل یک پایگاه داده بزرگ از رزومه‌های متقاضیان کار است که متشکل از اطلاعات ۲۱ میلیون نامزد است. بنابراین مکان مناسبی برای درج آگهی و استخدام نیرو در ترکیه محسوب می‌شود.

نکته پایانی

بخاطر داشته باشید که اولین برخورد کارفرما با شما در شیوه‌ی کاریابی اینترنتی شامل مطالعه‌ی رزومه‌ی شما توسط او است.

پس اگر در مورد کیفیت نگارش یا قالب‌بندی درست رزومه‌ی خود مردد هستید به سادگی ‌می‌توانید یه قالب آماده و استاندارد برای این کار از اینترنت دانلود کنید و اطلاعات خودتان را در آن جایگذاری کنید.

مساله‌ی بعد کسب آمادگی کافی و مناسب برای مصاحبه است. مهمترین اقدام شما در این مرحله می‌تواند کسب اطلاعات در مورد شرکت یا سازمانی باشد که قصد استخدام در آن را دارید.

و نکته‌ی آخر اینکه فراگیری و تسلط بر زبان ترکی استانبولی می‌تواند مهمترین عامل برای پیدا کردن یک شغل مناسب برای شما در کشور ترکیه باشد.

پس اگر در مورد مهارت های زبانی خود کمی تردید دارید، فرصت را از دست ندهید و زمانی را به رشد و توسعه آن ها اختصاص دهید.

چگونه می توانم در ترکیه کار پیدا کنم؟

وب‌سایت‌هایی که در بالا معرفی شد جزو برترین سایت های کاریابی ترکیه هستند. شما می‌توانید از این سایت های کاریابی معروف برای یافتن شغل مورد علاقه‌تان یا پیدا کردن نیروی کار برای کسب و کار خودتان در کمترین زمان ممکن استفاده کنید.

منبع: prospects, medium

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا