Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
آشنایی با کشور ترکیه

بهترین مناطق ازمیر برای زندگی | معرفی 10 محله در ازمیر

مناطق مختلف ازمیر برای زندگی

5/5 - (5 امتیاز)

ازمیر یکی از شهرهای پر طرفدار ترکیه برای زندگی کردن است. چون هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار مناسب است.

به طور مثال به راحتی می‌توانید ملک مسکونی مورد نظر را بخرید، هزینه‌های حمل و نقل زیاد نیست و به راحتی می‌توان به وسایل نقلیه‌ی عمومی دسترسی داشت.

بنابراین مهاجران و سرمایه گذاران زیادی ازمیر را برای زندگی انتخاب می‌کنند. در این مطلب قصد داریم بهترین مناطق ازمیر برای زندگی را معرفی کنیم.

معرفی شهر ازمیر

ازمیر یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است که طول ساحلی آن 629 کیلومتر است و روبه دریای اژه قرار دارد. 100 کیلومتر ازاین مسافت پلاژ طبیعی است.

آب و هوای ازمیر معتدل است و زمستان‌های سرد یا تابستان‌های گرم ندارد. گاهی هم هوا در این شهر بارانی است.

در ازمیر دو منطقه آزاد تجاری وجود دارد که باعث شده این شهر برای خرید کردن و تجارت مکان بسیار مناسبی باشد.

همچنین به لحاظ صنعتی هم این شهر وضعیت مطلوبی دارد و 13 شهرک صنعتی رو به رشد در ان ساخته شده است.

محله‌های مختلفی در ازمیر قرار دارد که در هر کدام از آن‌ها قیمت زمین و ملک با هم تفاوت دارد. عوامل مختلفی بر قیمت املاک در از میر تاثیر گذار است.

به طور مثال مسیر که املاک در آن قرار دارند از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن‌ها است. همچنین نوع کاربری ملک که تجاری، مسکونی، ویلایی، آپارتمانی، اداری باشد قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

منطقه کناک ازمیر

منطقه کناک ازمیر
منطقه کناک ازمیر

کناک یا کوناک را می‌توان به عنوان یکی از بهترین مناطق ازمیر برای زندگی معرفی کرد. منطقه‌ای در مرکز ازمیر است که خانه‌های مسکونی زیادی در آن برای خرید یا اجاره وجود دارد.

در این منطقه پارک‌ها و امکانات تفریحی زیادی هم وجود دارد که برای استفاده‌ی ساکنین آماده شده است.

یکی از ویژگی‌های ممتاز این منطقه این است که رو به دریای اژه قرار دارد و با سکونت در این منطقه می‌توان از مناظر زیبای دریا لذت برد. برج ساعت ازمیر که یک مکان گردشگری است هم در منطقه کناک قرار دارد.

در این منطقه هم خانه‌های قدیمی با قدمت بیش از 30 سال وجود دارد و هم پروژه‌هایی که ساخت آن‌ها به تازگی شروع شده و واحدهای آن پیش فروش می‌شود.

منطقه برنوا ازمیر

برنوا در 8 کیلومتری شمال شرق ازمیر واقع شده است و از نوار ساحتی 5 کیلومتر فاصله دارد. این منطقه برای ساخت و ساز بسیار مناسب است.

منطقه برنوا سهام مسکن دارد و کسانی که می‌خواهند با اقامت در ترکیه خانه‌ای نوساز داشته باشند و به راحتی به آن دست پیدا کنند می‌توانند برنوا را برای زندگی انتخاب کنند.

همچنین در این محله دانشگاه‌های خصوصی و دولتی زیادی وجود دارد که به لحاظ دسترسی راحت برای دانشجویان یا اساتید بسیار مناسب است. حتی از این منطقه به راحتی می‌توان به مرکز شهر هم دسترسی داشت.

منطقه اورلا ازمیر

منطقه‌ی تاریخی ازمیر با اماکن تاریخی و گردشگری متعدد اورلا نام دارد. در این منطقه می‌توانید از مساجد، حمام‌ها یا کاروانسراهای قدیمی بازدید کنید.

اما موقعیت مکانی آن فاصله‌ای حدود 35 کیلومتر از مرکز شهر دارد. با اینکه اورلا منطقه‌ای حاشیه‌ای در شهر ازمیر است اما می‌توان با وسایل نقلیه‌ی عمومی به آن دسترسی داشت.

منطقه کارشیاکا در ازمیر

منطقه کارشیاکا ازمیر را به طرفداران سکونت در مناطق ساحلی پیشنهاد می‌کنیم. چون خانه‌های ویلایی زیادی در این منطقه وجود دارد که منظره‌ای رو به دریا دارند و امکان تفریح بسیار مناسبی را در اختیار ساکنان قرار می‌دهند.

مثلاً امکان حضور در مسابقات قایقرانی که هر سال تابستان در این منطقه برگذار می‌شود وجود دارد.

پس خیلی طبیعی است که املاکی که نزدیک ساحل هستند نسبت به املاک دورتر قیمت بالاتری داشته باشند.

اما اگر می‌خواهید مراکز خرید زیادی در اطراف شما وجود داشته باشد، این منطقه جای مناسبی برای شما نیست، چون مراکز خرید زیادی ندارد.

یکی از ویژگی‌های مثبت منطقه‌ی کارشیاکا این است که دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در آن ساده است و به راحتی می‌توانید به هر منطقه‌ای از ازمیر که می‌خواهید بروید.

منطقه نارلی دره ازمیر

منطقه نارلی دره ازمیر
منطقه نارلی دره ازمیر

کسانی که می‌خواهند به منطقه‌ی لوکس و لاکچری ازمیر بروند، می‌توانند نازلی دره را برای اقامت انتخاب کنند زیرا یکی از بهترین مناطق ازمیر برای زندگی است.

اما قیمت خرید ملک در این منطقه بالا است و فقط کسانی که استطاعت مالی مناسب داشته باشند می‌توانند در این منطقه سکونت کنند.

پس با این شرایط حتماً دسترسی به امکانات رفاهی و تفریحی در این منطقه بسیار مطلوب خواهد بود. در این منطقه خانه‌های بزرگ و بافت مرتبی را مشاهده می‌کنید.

از طرف دیگر آب و هوا در این منطقه بسیار مطبوع و معتدل است که یکی از علت‌های آن پوشش گیاهی گسترده در این منطقه است.

شاید نام شبه جزیره چشمه را شنیده باشید، دسترسی به آن از نازلی دره بسیار آسان است و گردشگرانی که به قصد دیدن این شبه جزیره به این منطقه مسافرت کنند از منطقه نازلی دره می‌توانند به آن‌جا مراجعه کنند.

این را هم در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه این منطقه لوکس است، پس سرمایه گذاری و خرید ملک در نازلی دره می‌تواند سود خوبی را به همراه داشته باشد.

منطقه چیلی ازمیر

منطقه چیلی ازمیر
منطقه چیلی ازمیر

چیلی از مناطق جنوبی ازمیر است که در سال‌های اخیر مورد توجه جدی قرار گرفته است. علت این توجه این است که خط متروی منیمن- علی آقا از چیلی عبور کرده است و باعث شده دسترسی‌ها به این منطقه زیاد شود.

همچنین نیروی کار زیادی در این بخش جمع شده‌اند که قطعاً برای زندگی نیاز به جا و مکان دارند. پس متعاقب آن ساختمان سازی هم در این منطقه رشد خواهد داشت.

تمام این عوامل در کنار هم باعث می‌شود توجه سرمایه‌گذاران به این منطقه جلب شود و چیلی یک منطقه‌ی رو به ترقی باشد.

منطقه حیصار ازمیر

حیصار در ازمیر یک منطقه سفری است که خانه‌های ویلایی زیبایی دارد. در این منطقه بیش از همه خانه‌های ویلایی ساخته شده است که نشان می‌دهد قیمت ملک در آن بالاتر از مناطق دیگر است.

آب و هوا هم در این منطقه مطبوع و مناسب تفریح کردن است. به همین دلیل خیلی از افراد حیصار را برای اقامت انتخاب می‌کنند.

منطقه آلسانجاک ازمیر

درصورتی‌که می‌خواهید یکی از مناطق قدیمی ازمیر را برای زندیگی انتخاب کنید می‌توانید آلسانجاک را در نظر داشته باشید.

قدمت این منطقه به دوران عثمانی بر می‌گردد و چون بین بخش تاریخی و بخش مدرن ازمیر قرار گرفته است به عنوان قلب ازمیر شناخته می‌شود. در واقع آلسانجاک بین کناک و کوردون قرار دارد.

اگر می‌خواهید در امتداد ساحل طولی سکون داشته باشید این منطقه برای شما بسیار مناسب است. چون حدود 3200 متر از این منطقه اختصاص به ساحل طولی دارد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید قدیمی‌ترین ایستگاه قطار ترکیه هم در این منطقه قرار دارد و کسانی که بخواهند از ازمیر به آیدین بروند می‌توانند از این ایستگاه استفاده کنند.

آلسانجاک منطقه‌ی مناسبی برای خرید کردن است. چون وقتی در بوتیک‌های این منطقه گشتی بزنید می‌توانید انواع برندهای مشهور لباس و کیف و کفش را پیدا کنید.

منطقه برگاما ازمیر

برگاما در شمال حوزه باکرچای قرار دارد. این منطقه یکی از مهم‌ترین سکونتگاه‌های تاریخ تمدن بشر است که در دوره هلنیستی پایتخت پادشاهی پرگامون انتخاب شده بود.

قیمت املاک مسکونی در برگاما ازمیر نسبت به مناطق دیگر ازمیر کمتر است و جزو مناطق ارزان به حساب می‌آید.

منطقه گوزل باغچه ازمیر

منطقه گوزل باغچه ازمیر
منطقه گوزل باغچه ازمیر

کسانی که طرفدار بافت قدیمی هستند می‌توانند با سکونت در گوزل باغچه ساعات و روزهای خوشی را در این منطقه سپری کنند.

قدم زدن در شب‌های ازمیر در کوچه و پس کوچه‌های بافت قدیمی گوزل باغچه برای بسیاری از گردشگران جذابیت خاصی دارد.

گوزل باغچه به دریا هم نزدیک است و ساکنین این منطقه می‌توانند از آب و هوای خنک ساحلی هم استفاده کنند.

اما این را هم در نظر داشته باشید که در کنار خانه‌های قدیمی و سنتی که در این منطقه وجود دارد خانه‌های ویلایی و نوساز هم ساخته می‌شود.

البته این را هم در نظر داشته باشید که محله گوزل باغچه یکی از مکان‌های مناسب سرمایه‌گذاری است. چون ارزش ملک در این منطقه روز به روز بیشتر می‌شود.

پس اگر قصد سرمایه گذاری دارید خانه‌ی ویلایی بخرید، چون خانه‌های ویلایی به دلیل منظره‌ی زیبای رو به دریا نسبت به املاک دیگر افزایش قیمت بیشتری دارند.

بهترین مناطق ازمیر برای زندگی کجاست؟

با توضیحاتی که در مورد محلات مختلف ازمیر بیان کردیم، این سوال پیش می‌آید که بهترین مناطق ازمیر برای زندگی کجاست؟

واقعیت این است که هر کدام از مناطق ازمیر ویژگی‌های مثبتی زیادی برای اقامت دارند. مهم این است که کدام ویژگی برای شما اهمیت داشته باشد.

به طور مثال اگر می‌خواهید در منطقه‌ای از ازمیر زندگی کنید که سکونت و آرامش حکمفرما باشد و برای زندگی خانوادگی امنیت داشته باشید منطقه کارشیاکا از مناطق دیگر برای شما مناسب‌تر است.

برای کسانی هم که می‌خواهند برنامه‌ی تفریحی داشته باشند و شب‌ها را در دیسکو و کافه بگذارنند یا اینکه قدم بزنند می‌تواند سکونت در آلسانجاک را انتخاب کنند.

همچنین پیشنهاد می‌شود کسانی که از عهده‌ی مخارج زندگی بالا بر می‌آیند منطقه مرفه نشین نارلی دره را انتخاب کنند.

چه محله هایی برای زندگی در شهر ازمیر مناسب می‌باشند؟

محله‌های گوزل باغچه، کارشیاکا، نارلی دره از جمله محله‌های خوب و مناسب ازمیر برای زندگی هستند.

منبع: tripadvisor

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا